Tisková zpráva: 5. ročník Bikemaratonu Bozeňov startuje 1. června v Dolním Bušínově

Logo závodu Bozeňovský Bikemaraton Start hlavního závodu je v sobotu 1. června v 11:00 od restaurace Bozeňov v Dolním Bušínově.

Dolní Bušínov, 20. května 2013 – V sobotu dne 1. června se v Dolním Bušínově na Zábřežsku uskuteční 5. ročník závodu horských kol Bikemaraton Bozeňov. Na středně náročné tratě Zábřežskou vrchovinou v délce 29 a 54 kilometrů se závodníci vydají z areálu Rekreačního střediska Bozeňov v 11:00, nejmenší závodníci vyrazí na kratší tratě o hodinu dříve. Závod je zařazen do seriálu Šumperského poháru horských kol a Olomoucké série MTB. Součástí závodu je bohatý doprovodný program v podobě Dětského dne s Lenochodem.

   Pořadatelé se snaží neustále zlepšovat úroveň závodu, proto nechybí čipová časomíra, moderní sociální zázemí včetně sprch nebo například zaváděcí vozidlo. „I letos jsme pro účastníky připravili řadu novinek. Vypsali jsme lehčí kategorii Chataři pro hobby jezdce a sportovně založené příznivce bozeňovské rekreace a také závod odrážedel pro nejmenší závodníky. Také jsme spustili nové internetové a facebookové stránky závodu a nechali jsme si zpracovat logo a celkovou grafiku závodu od nadějné brněnské grafičky Karolíny Pálkové“, uvedl ředitel závodu Michal Kubica.

   Součástí Bikemaratonu Bozeňov je Dětský den s Lenochodem. Návštěvníci budou moci vyzkoušet lanové centrum, lezeckou věž, běh na bungee laně, výtvarnou dílnu, čichové pexeso nebo například jógu smíchu. „Naším mottem je slogan Nebuď lenoch a pojď. Děláme všechno proto, abychom odpoutali děti od počítačů a televizí a nabídli jim pohyb a zdravou zábavu“, vysvětluje Tomáš Ryzner, předseda sdružení Lenochod, které se zabývá programy podporující zdravý a aktivní životní styl dětí a mládeže.

   Partnerem Bikemaratonu Bozeňov je město Zábřeh a záštitu nad závodem převzal hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Pořadatel akce
CVC Bozeňov
Rekreační středisko Bozeňov
Generální partner
GENERÁLNÍ PARTNER ZÁVODU –  TDK Epcos s.r.o. Šumperk
Hlavní partner
VHH
BidFood
PCI
Top partneři
Kofola
Pivovar Litovel
Mediální partneři
Rádio Rubi
Rádio Čas